Haber

Son dakika: Bakan Koca, ‘yeni hazırlıklarımız var’ açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İçişleri Bakanlığımızla birlikte bir hazırlığımız var. Bitirme aşamasına gelen bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışma beyaz kod öncesi bir ara uyarı ve ön haber sistemidir.”söz konusu.

Koca, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

sağlık alanında başlatılan “İkinci Beyaz Reformu”Dönemin detayları sorulan Koca, reformlu şiddet eylem planının hayata geçirileceği dönemin başladığını belirtti.

“DEVRİYE DAHİL HABERDAR OLACAĞIZ”

“Hastanelerimizde ağırlıklı olarak güvenlik personeli ve güvenlik görevlisi sayısını artırmayı hedefliyoruz. Bu bizim en temel görevlerimizden biri.” ifadesini kullanan Koca, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ancak İçişleri Bakanlığımızla birlikte bundan daha değerli gördüğümüz tamamlanmak üzere olan bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışma beyaz kod öncesi orta uyarı ve ön uyarı sistemidir. Biliyorsunuz kolluk sürecidir.” beyaz kod ile isimlendirilen hemen başlar ama ondan önce şiddet riski veya daha önce şiddete başvuran biri olması ihtimaline karşı formda öncül bir kod vermeyi amaçlıyoruz. hastane emniyeti, güvenliği ve ilgili yöneticileri devreye sokacak bir uyarı sistemi üzerinde.Bunun için bir yazılım hazırlanıyor.Beyaz kodda yasal süreç devreye giriyor.Bu süreç ile karakol dahil tarafımıza bilgi verilmiş oluyor.
yapılıyor. Yazılım bittiğinde, bu, önleyici şiddete yeni bir yaklaşımdır.”

Sağlık çalışanlarına mektup gönderdiğini hatırlatan Bakan Koca, bu yazının ardından 45 bine yakın mail aldıklarını bildirdi.

Şiddetle mücadele eylem planı başta olmak üzere çalışma kurallarıyla ilgili çalışanlardan öneriler aldıklarını vurgulayan Koca, alınması gereken bahisleri ilgili bakan yardımcıları ve genel müdürlere ilettiğini söyledi.

Bazı e-postaları yanıtladığını, bazılarıyla da doğrudan iletişime geçerek o kişiyi dinlediğini belirten Koca, ziyaretleri ve görüşmeleri daha da karmaşık hale getirmek istediğini vurguladı.

yenice-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu