Haber

HAK-İŞ deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, konfederasyonlarına bağlı arama kurtarma grubu HAK Umut ekibinin depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta bugüne kadar 8 kişiyi enkazdan kurtardığını bildirdi.

Arslan yaptığı yazılı açıklamada, konfederasyon olarak 10 ili etkileyen depremde hayatını kaybedenlerin acısını paylaştıklarını belirtti.

HAK-İŞ olarak depremin olduğu ilk andan itibaren depremzedelerin yardımına koştuklarını hatırlatan Arslan, şunları kaydetti:

“HAK-İŞ’in arama kurtarma ekibi olan HAK Umut ekibimiz, AFAD uyumu kapsamında sarsıntının merkezine ulaşan ilk kurtarma ekiplerinden biri oldu. 30 kişilik ekibimiz, Kahramanmaraş’taki enkazda arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Ekibimiz bugüne kadar 8 kişiyi enkazdan büyük bir emekle kurtardı.Depremin 70. saatinde HAK Umut ekibimiz tarafından enkazdan kurtarılan Leyla Akçam, arama kurtarma ekiplerine ve Türkiye’ye umut oldu. haberler hala umudun olduğunu ve umudumuzu bir an bile kaybetmediğimizi gösteriyor.”

HAK-İŞ Genel Müdürlüğümüzde kriz merkezi oluşturduklarını ve AFAD ile koordineli olarak “Deprem Mağdurlarına HAK-İŞ ile Yardım Edin” yardım kampanyası başlattıklarını belirten Arslan, ihtiyaçların karşılanması için öncelikle su, battaniye, uyku tulumu yardımı yapıldığını söyledi. Malatya, Hatay ve Adıyaman’da. jeneratör ve çadırla birlikte TIR’ları sallama bölgesine gönderdiklerini bildirdi.

hassaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu